Skip to main content

AccessTr.neT

Klasör İçindeki Fotografları Sayma

Klasör İçindeki Fotografları Sayma

(13/04/2020, 11:25)akarayilan yazdı: Hocam arsiv ismli klasörü saydırdığımız zaman sıkıntı yok lakin başka bir klasör saydırmak isteğimde hepsini saymıyor hatta saydığı klasör içerisinden alıp başka klasöre yapıştırdığım halde saymoyor sadece 1 klasör sayıyor teşekkürler
Eklediğiniz gifi izledim.
Textboxlar boşsa listeleme zaten olmayacaktı hani başı ve sonu demiştiniz.O yüzden olmamıştır başka klasör için.
Normalde textboxlar boşsa listboxa veri gelmememeliydi şart eklemiştim bildiğim bilmiyorum benmi değiştirdim sizmi.

Ben aklımda kaldığı kadarıyla kod mantığını mobilden yazarak anlatayım.

1-Textboxlar boş olmayacak.
2-Kls 2 gibi boşluk olacak textboxlarda burda kls yerine herhangi birşeyde yazılabilir.
Kodda arama yaparken boşluk sayısını yani kls 3 deki 4.sayısını buluyordum parça alıp eşleştirmek için.
Arama için ise;
Gözat butonuna tıklayınca seçilen klasör yani örneğin Arşiv klasör seçildi.Excele ver deyince bu Arşiv klasör alt klasörlerinde verdiğim örnekteki gibi kls 3 gibi arar varsa devam eder.Hiç birşey yoksa boş geçer.

Eklediğiniz ek böyle formattaydı.Eğer önceki dosyada doğru çalışarsaki sanmıyorum gifi izleyince onu kullanın.Yada tam olarak ne istiyorsunuz tefarruatlıca bir örnek ekleyip içine tam olarak açıklama ekleyin sonucu Excel hücrelerindede gösterebilirsiniz.
Aslında aklıma pivot tablo geliyor lakin nasıl yapacağım düşünüyorum.Bir klasör seçilip içinde ne tür resim yada video varsa gruplayıp saydırabilirde ana ve alt klasörlerle beraber.Lakin karışık.
Dediğim gibi siz neyi nasıl istiyorsanız ek ekleyin bakalım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - Yazar: feraz - 13/04/2020, 11:59
Task