Skip to main content

AccessTr.neT

Tablodan (id Değeri Olan) Bir Kişi Bilgisini Forma Nasıl Getirebilirim.

Tablodan (id Değeri Olan) Bir Kişi Bilgisini Forma Nasıl Getirebilirim.

Hocam çok teşekkür ediyorum sizlere. Bütün söylediklerinizde haklısınız. Aslında bende sizin gibi kafamda (muz orta) yapıyorum. Lakin uygulamaya gelince o ince noktaları atlıyorum. Bir öğrencinin bilgilerini bir id ile kayıtlı tutup bütün diğer çalışmalarda bu kişinin adı, sınıf, vb kaydetmenin anlamı yok. Bazen işte takılıyorum. Size samimiyetimle iki şeyi ifade edeyim. Bir yazığım programı 3. kez yazıyorum. Nedeni ise işte birincisinde bütün verileri tekrarlattım. Şimdi ise sadece id göndermeyle yapmaya çalışıyorum. Takıldığım çok noktalar oluyor. Evde kaldığım şu zamanda sabahlara kadar bilgisayar başında bunları öğrenmeye çalışıyorum. ADO konusu ise işte bazı incelikleri bilmeyince (forma bağlı tablolarla çalışırken bu kaydetme silme olaylarında kullanıcı hatalarını (dirty) olaylarını kavrayamadığımdan ona yönelmiştim. İşin işine girdikçe dediğiniz gibi 1. satır sorguda yada kodda yapacağımız kodlamayı tüm nesneleri tabloyla tanımlamak (vba da) bana da biraz uzun ve bana göre saçma geldi. Bilenler için muhakkak daha faydalıdır belkide.
Kısacası kıymetli hocam, çalışacağım, alışacağım ve inşallah başaracağım. Sizlerin öneri ve yol göstermesiyle inşallah olacak. Her şey için teşekkür ediyorum.

(18/04/2020, 08:52)accessman yazdı: nasıl çözdünüz

Ekde ki gibi. Dlookup kullanmak yerine formun kaynağını tablodan almak yerine tablolara dayalı sorgularda alıp (Sayın Mehmet DEMİRAL hocamın öneri ve telkinlerine uyarak) denetimi ilişkilendirerek sayın;accessman
.rar Ogrenciveogretmenformubirleşik.rar (Dosya Boyutu: 289,93 KB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 19/04/2020, 16:45, Düzenleyen: SeferŞANLI.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Tablodan (id Değeri Olan) Bir Kişi Bilgisini Forma Nasıl Getirebilirim. - Yazar: SeferŞANLI - 19/04/2020, 16:41
Task