Skip to main content

AccessTr.neT

Özel bir resim Uygulaması - 1 şahısa 3 resim

Özel bir resim Uygulaması - 1 şahısa 3 resim

Elbette.. Bu şekli dediğim gibi prototoptir. İsteyen istediği projede kullansın diye sadece resimle ilgili kısmına ağırlık verdim.
Oktay bey
Resim yolu olayını anlayamadım. Varsayılan resim klasörünü mü belirlemek için? Anlayamadım. Bir de bende hata verdi. "Odak RESİM YOL denetimine taşınamıyor" hatası geliyor. Bir de Runtime Error 2220 hatası veriyor.
Hatalar halledilir de, eklentinin amacını çözemedim. Biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız?

Bu arada bu uygulama aslında aranan şahıslar için yapıldı. Yani aranan bir şahıs kaydedildiğinde 3 adet resim konabiliyor. Sonra da bununla ilgili bir çıktı (Rapor) hazırlanıyor. Bu raporda hangi resim seçiliyse o resim çıktıya gönderiliyor. Yani aynı kişi için aynı raporu 3 farklı resimle bastırabiliyoruz. Bununla ilgili Celoy'un bir çalışması vardı. Ondaki resim olayı da resimleri ole nesnesi olarak tabloda saklıyordu. Ben aynı olayı bağlı tablo şeklinde ve sadece tablonun yolunu tabloya kaydederek oluşturdum. Aslında sayı konusunda sınır yık. Ben 3 yaptım ama isteyen kolayca 30 bile yapabilir. Bunun için kodlarda özellikle her bir resim çerçevesi alanını aralarına boşluklar koyarak ayırdım. Birincide sonrasını tasarlamak çok karmaşıktı, ama 3.ncüsü 1 dakikada hazırlandı. Çünkü 1 tane için kıullanılan tüm komutları 2.nci için oluşturmak zordu ama 3.ncü için 2.ncisi ile aynı olup değişkenlerde 2 yerine 3 kullanarak basitçe yaptım. Bu artık 4-5-6-7-8-9 şeklinde çoğaltılabilir. Bir ara fonksiyonlar şekline dönüştürüp tek satırlık call komutlarıyla kullanmayı düşündüm. Yine de boş bir zamanda yapacağım o şekilde..

Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Özel bir resim Uygulaması - 1 şahısa 3 resim - Yazar: mehmetdemiral - 13/05/2009, 20:12
Task