Skip to main content

AccessTr.neT

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

(08/01/2017, 17:18)atoz112 yazdı: EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT

yoğunluğum itibarı ile,açıkçası fazla deneme yapamadım,kendi adıma....olumlu / olumsuz bilgilendirmelerde bulunmanız yerinde olacaktır.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Sn. Atoz;

Oturup uğraşmanız ve o kadar kodu yazmanız bile minnettarlık sebebi. Teşekkürler.

İnceleme fırsatı buldum. İlk açılışta C:\Resimler dosyası bulanamadı hatası vermeye başladı. Belki Office 2013 ve Win10 kaynaklı olabilir diye düşündüm. O hataya sebep olan yolları kaldırıp yenilerini oluşturdum. Bu defa da kodlar biyerde yanlış bir döngüye girmekte ama çözemedim ben maalesef. Örneğin  resim yüklü değilken resimleri silme uyarısı gelmekte. Klasör yolunu güncelle dediğimde resim yokken resim yükleyin uyarısı gelmekte. İşlemleri bir iki defa yapıp resimleri yükleyince yeni klasör açıp resmi getirmekte. Ama kodlarda baktığım eski dosyaları ve klasörleri silme işini yapmamajkta. Yani eski klasörler ve dosyalar durmakta.

Kodları incelediğimde çözümün harika olduğunu görüyorum. Önce geçici tabloya alma, yeni klasör oluşturma, eskilerini sildirme, güncelleme yaptırma... Çözüm yolu mükemmel bence. Benim bu kod bilgimle hataları bulup düzeltmem biraz zaman alabilir belki Img-grin Müsait olduğunuz zamanlarda yardımlarınızı esirgemeyeceğinize eminim.

Tekrar çok teşekkürler... Saygılar, iyi çalışmalar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme - Yazar: donepezil - 08/01/2017, 18:36
Task