Skip to main content

AccessTr.neT

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

(09/01/2017, 15:07)mehmetdemiral yazdı: Çok fazla uyarı ve hata alıyorum. İlk açarken, kayıtlar arasında gezerken, yeni kayıt eklerken, güncellerken falan sürekli debug ekranı dönüyor. Her şeyden önce ben bunu ilk hazırladığımda c sürücüsünde "resimler" diye bir klasör açtırıp oraya atmışım sanırım resimleri. Başkası ilave etmiş de olabilirim, hatırlamıyorum. Siz klasörün programı çalıştığı yerde oluşmasını sağlayınca benim gösterdiğim yol tanımını silmemişsiniz. O nedenle c:\resimler yolunu soracak hep. Bu arada Dosya yolu güncellemesi için konulan butonu anlamadım. Nasıl çalışıyor?

Evet hocam; çıkamadım ben de işin içinden. Onun için kafamı karıştıran hertürlü kodu silerek daha basitçe tek resim olarak düzenledim. Mevcut çözmeye çalıştığımız problemi halledersek 3 lü ya da çokluya çeviririz.

Eklediğim ekte ki örnek sizin örneğinizin basitleştirilmiş hali. Şunu Yapıyor:
* Öncelikle resim yolu için C ye bakmıyor, tablodaki resim yoluna bakıyor.
* Resim ekle deyince İmage/Şehir/Ad-Soyad klasörü açıp bu klasörün içine resmi Ad-Soyad-TcNo-1 olarak kaydediyor.
* Form bilgilerinde değişiklik olursa, güncelleme öncesinde klasörü kotrol edip yoksa yeni bilgiye göre Şehir/Ad-Soyad klasörü açıyor.
* Form alanlarından Ad, Soyad, Şehir, Tc No alanlarında değişiklik yapıldığında (kirlide) eski veriyi geçici tabloya kaydediyor. (Bunun amacı sn Atozun yaptığından anladığım kadarıyla bu veriyi daha sonra kullanmak.
* Güncelleme sonrasında geçici tablo içeriğini siliyor.

Şimdi yapmasını istediğimiz şey şu:

Oldu ki forma resim ekledikten sonra yanlış yaptığımızı anlayıp form verisini değiştirmek istersek (örneğin Şehri yanlış girdik) eski fotoyu bulunduğu yerden alsın, yeni açılan klasöre yeni adıyla kaydetsin, eski fotoyu ve eski klasörü silsin.

Ben bunları bir güncelleme butonuyla değil de güncelleme öncesinde ya da sonrasında kendi kendine yapmasını sağlamaya çalışıyorum beceremedim. Örneğin klasör sildirme kodlarını çalıştıramadım.

Ekteki haliyle değişiklik olduğunda yeni klasörü açıyor. Yaptıramadığım şey ise, eski fotoyu bulunduğu yerden alıp yeni klasöre yeni adıyla kaydetmesi. Akabinde eskileri silmesi.

Durum maalesef bu. Uygulamanızı biraz öteye götürelim derken yeni bir sorun buldum, iş çıkardım kendi başımıza Img-grin

Müsait zamanınız da bakarsanız çok daha kullanışlı olacak diye düşünüyorum.

Saygılar.
.rar resim_ekleme_klasor_acma_donepezil.rar (Dosya Boyutu: 54,09 KB | İndirme Sayısı: 11)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme - Yazar: donepezil - 09/01/2017, 16:21
Task