Skip to main content

AccessTr.neT

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

sayın donepezil,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:* Resim Ekle butonuna tıklayıp resim eklemeden çıkınca Resim1 alanını doldurup klasörleri açıyor. Nasıl önleyebiliriz?

ifadenize yönelik olarak;

[Resim: do.php?imgf=148429736142361.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148429736352762.jpg]

ilk resim,eklediğiniz örnek uygulamadaki hali hazırda olan kodları göstermektedir.görüleceği üzere,eğer KAYNAK diye ifade edilen değer (bir diğer anlatım ile,hani resim seçmek isterken ola ki vazgeçilip seçilmezse yine de elde edilecek olan değer) seçim olsa da olmasa da dediğiniz gibi klasörleri oluşturmaya yönelik durumdadır.

ikinci resimdeki gibi değiştirildiği takdirde,eğer bir resim seçimi söz konusu olursa klasörleri oluşturulması ve resimlerin de bu klasöre kaydedilmesi sağlanır.bu arada,bu kod düzenlemelerini denemedim,zaman engeli olması gerekçesi ile.denemelerinizi yazabilirsiniz.üzerinde görüşülür.

2)

Alıntı:* Geçiciye kaydetmeyi alanların kirlisine vermiştim (Başka birşey düşünmüştüm o an) Sizin yaptığınız gibi geçerli olduğunda aktarması daha mı uygun olur?

kendi adıma olmak üzere,böyle olmasını uygun gördüğüm için bu olay yordamı içinde barındırdım.bu şekilde denemelerde bulunabilir ve sonuçlarını görebilirsiniz.

3)

Alıntı:* Bir de ileriki kayıtlarda, resim ekleyip silme işleminden sonra ya da kaydetten sonra geçerli kayda döndüremiyorum. En başa dönüyor? Sorun ne olabilir?

[Resim: do.php?imgf=148429792719181.jpg]

SİLME işlemi için ilgili olay yordamı içerisinde Me.Requery kod satırı olduğu için,ilk kayda yönlendirilmektesiniz.çünkü;bu kod;GÜNCELLEME yapmak anlamındadır.güncelleme sonrası da,doğal olarak ilk kayda gider.

faydalı olması temennisi ile...bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme - Yazar: atoz112 - 13/01/2017, 12:02
Task